Duyurular

İnteraktif Vergi Dairesi Broşürü

Gelir İdaresi Başkanlığınca hazırlanan Interaktif Vergi Dairesini kullanımını arttırma amacıyla  İnteraktif Vergi Dairesi Broşürü yayınlanmıştır. Başkanlığın duyurusu;

“vergi bilincinin ve vergiye gönüllü uyumun artırılmasına yönelik olarak vatandaşlarımıza ve mükelleflerimize sunduğumuz yeni hizmetimiz olan “İnteraktif Vergi Dairesi”uygulamasına ilişkin detaylı açıklamaların yer aldığı Broşür kullanıma sunulmuştur.”

Hizmet İçi Eğitim

2018 yılı Hizmet İçi Eğitim Planı kapsamında düzenlenen eğitimler Defterdarlığımız toplantı salonunda yapıldı.

7143 Sayılı Yapılandırma Kanun Kapsamında Tanıtım Faliyetleri Sürüyor

Çeşitli alanlarda düzenleme yapan ve toplumun her kesimine hitap eden 7143 sayılı Yapılandırma Kanununu anlatmak, bu kanundan azami seviye yararlanılmasını sağlamak amacıyla tanıtım faliyetlerine; Rize Serbest  Muhasebeci Mali Müşavirler Odası konferans salonunda  kanunun tanıtı ve uygulanmasına  yönelik bilgilendirme sunumu gerçekleştirilmiştir.

Merkez Vergi Dairesi Müdürlerimiz tarafından Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odasına ziyaret etmişlerdir.

Sayın Bakanlarımızın Rize Ziyaretleri

Sayın Maliye Bakanımız Naci AĞBAL ve Sayın Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın BAK  ilimizi ziyaret ederek  Ticaret ve Sanayi Odası, Serbest Muhassebeci Mali Müşavirler Odası , Ticaret Borsası ve Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığında çeşitli temaslarda bulunmuşlardır.Her iki Bakanımızada teşekkür ederiz.

Defterdarlığımız İftar Yemeği

Defterdarlığımız çalışanları için düzenlenen iftar yemeği 30.05.2018 tarihinde Defterdarımız Sayın Mehmet DOĞAN, Birim Müdürleri, Defterdarlık Personelleri ve davetli misafirlerin katılımlarıyla gerçekleşmiştir.

Hizmet İçi Etik Konferansı

Bakanlığımız 2018 yılı Hizmet İçi Eğitim Planı ve İç Kontrol Standartları Uyum Eylem Planı kapsamında Defterdarlığımız personeline yönelik Etik Eğitimi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Hacı Yusuf ACUNER tarafından verilmiştir.